Traily2019-06-11T08:22:29+00:00

Trutnov Trails

Síť jednosměrných terénních stezek pro horská kola v okolí Trutnova

Sjízdnost Trailů

Ahoj rodičové bajkového potěru, chcete aby se vaše děti nebály kola v terénu i mimo něj? My ano, a proto jsme připravili další bajkový dětský kemp TT. Podrobnosti dětského bajkového kempu: Dvoudenní kemp začne ve čtvrtek 29.8. v 9:00 na parkovišti na Sedmidomí a ukončení výuky bude v 16:00. Během dne bude zajištěn pro účastníky oběd v Lhotecké hospodě. Obdobný program bude následovat i v pátek. 30.8. Po domluvě bude možné vyzvednout děti i na základně TT ve Lhotě. Kemp je určen pro děti od 8let, podmínkou je seřízené horské kolo a cyklistická přilba, doporučujeme i celoprstové rukavice, případně chrániče kolen a loktů, které můžeme po domluvě zapůjčit. Cena dvoudenního kempu je 1950,-Kč a zahrnuje výuku kvalifikovanými instruktory, obědy, pitný režim a malou závěrečnou odměnu pro každého. Peníze prosíme zaslat do 19.8. na učet spolku TT 2300594225 / 2010. Současně s tím zašlete do 19.8. závaznou přihlášku na info@trutnovtrails.cz, kde uvedete váš telefon, věk dítěte a případné závažné informace ohledně jeho zdravotního stavu. Poté Vám zašleme “Souhlas zákonného zástupce s účastí dítěte na kempu Trutnov Trails”, který je nutné první den kempu přinést vyplněný. Program - Výuka bude probíhat v okolí TT na cvičných loukách a na nejlehčích sekcích trailu. Podle zdatnosti učastníku se postupně přesuneme i na další úseky. Hravou, zábavnou a hlavně bezpečnou formou si děti osvojí, případně zopakují základní dovednosti na kole - výchozí pozice, práce s těžištěm, brždění, řazení, jízdu v terenních nerovnostech a boulích, prujezd klopenek i jiných zatáček, jízdu po dřevěných lávkách a když se něco nepovede, [...]

V současnosti nabízíme cca 22 km přírodních single trailů různých obtížností v lokalitě Čížkových kamenů a Jestřebích hor. Zajímavostí tohoto místa je proměnlivý ráz zdejší kopcovité krajiny, která je plná pískovcových balvanů, skal, lesů, luk a pastvin a je tak ideálním místem pro horskou cyklistiku. Výchozím bodem je Trailcentrum v obci Lhota u Trutnova, druhým nástupním místem na traily je pak parkoviště Pod Sedmidomím.

Jízdu po trailech můžete doplnit o cyklovýlety po okolí. Můžete vyrazit do Krkonoš, Adršpachu, Babiččina údolí, Žacléřska, na Rýchory nebo navštívit Broumovsko. V našem regionu v poslední době vyrostlo také několik rozhleden, nejbližší je ta Slavětínská, ale i ostatní jsou v dojezdové vzdálenosti.

Přijeďte vyzkoušet atraktivní lokalitu, která vás překvapí…

Mapa Trailů

Bloudění má své kouzlo i ve 21. století, ale nic se nemá přehánět, a proto jsme pro vás připravili celkovou mapu.

Panský stoupák

Délka: 3.4 km
Obtížnost: ­­­ Nástupní trail
Zatím jediný stoupavý trail, který částečně využívá dlaždičského mistrovství našich předků na staré panské cestě, který vás dovede na začátek trailů na rozcestí U Jeskyňky. Letos nabídne zcela novou, lehčí variantu v místě nejprudšího stoupání na Horní Panskou cestu.

Kozí trail

Délka: 4,5 km
Obtížnost: ­Lehký trail
Zatím nejlehčí a nejoblíbenější trail vás kolem mystického místa Kozích kamenů přes flow IMBA sekci zavede až na nástupní parkoviště Pod Sedmidomím. Letos komletně dokončen i díky finanční sbírce široké bikerské veřejnosti.

Modřínový trail

Délka: 3.3 km
Obtížnost: ­Středně obtížný trail
První realizovaný trutnovský trail. Spíše syrovější, ale nejvypečenější místa mají většinou i „dámskou“ variantu průjezdu. Letos byly provedeny úpravy ve spodní Flinstone sekci, která vás bude bavit.

Perníkový Trail

Délka: 1,8 km
Obtížnost: ­­­Středně obtížný trail
Novinka roku 2018 – technický syrový trail přírodního stylu pro zdatné bajkery, který vznikl pro Enduro závody. Je namotán v prudším svahu a odbočuje doprava z první sekce Trailu Pod Jeskyňkou.

Trail Pod Jeskyňkou

Délka: 2 km
Obtížnost: ­­­Náročný trail
Hodně sjezdově laděný syrový trail s již legendární Whistler sekcí je výzvou i pro extra zdatné bajkery. Vzhledem k náročnosti této části je zde možnost zvolit objízdnou variantu. Pro letošní sezónu došlo k úpravám zajišťujícím větší plynulost, bezpečnost a zpevnění celého trailu.

Boulder Trail

Délka: 2 km
Obtížnost: ­­­Náročný trail
Novinka roku 2018 – technický flow trail pro extra zdatné bajkery, který vznikl pro Enduro závody. Trail začíná na odbočce z Modřínového trailu a je složen z kamenných sekcí, balvanů a dřevěných překážek. Vyžaduje technickou zručnost a obezřetnost.

Bunkr trail

Délka: 5.5 km
Obtížnost: ­­­Lehký trail
Panoramatický trail Vás zavede od Slavětínské rozhledny k trailcentru ve Lhotě přes nové lesní pasáže a nádherné louky s výhledy na panorama Krkonoš.

bike-park-vlckaBike park Vlčka

FR a DH ježdění s mnoha skoky a klopenkami kousek od centra Trutnova v oblíbené sportovní lokalitě Paradráhy. Autem je park dostupný po silnici ve směru na Starý Rokytník a Úpici. Bike park je zaměřen na techničtější jízdu s mnoha skoky a klopenkami, a přestože se nachází na relativně malém prostoru, nabídne FR i DH jezdcům mnoho lajn na blbnutí od houpavých začátečnických až po lajny pro zkušené borce. Každé úterý jsou zde v sezóně pořádány společné vyjížďky a na podzim se koná závod o Trailmistra Vlčky.

Bližší informace o bikeparku a spolkem Krakonošovi jezdci pořádaných akcích naleznete na jejich oficiálním Facebooku.

Provozní řád Trutnov Trails

 1. Předem se seznam s obtížností jednotlivých tratí, jezdi podle svých schopností.
 2. Před jízdou zkontroluj technický stav svého kola a odstraň případné závady.
 3. Při jízdě vždy používej přilbu, vhodné oblečení a vybavení (rukavice a chrániče).
 4. Sleduj značení, respektuj návštěvní dobu a případné uzavírky.
 5. Stezky jsou až na výjimky jednosměrné, jezdi pouze vyznačeným směrem.
 6. Nejezdi sám, měj při sobě nabitý mobilní telefon.
 7. Dodržuj dostatečné odstupy ve skupině tak, abys byl schopen vždy včas zareagovat.
 8. Zastavuj jen na vhodných a přehledných místech, uvolni ihned průjezd trailem.
 1. Obtížná místa nejdříve prohlédni, není ostuda je přenést, nebo zvolit objízdnou trasu.
 2. Buď obezřetný při jízdě po mokrém nebo nestabilním povrchu.
 3. Povalové lávky mohou za mokra klouzat, přejížděj je velmi opatrně nebo je přejdi pěšky.
 4. Jezdi po vnitřní části stezky, zabráníš tak její destrukci.
 5. Buď ohleduplný k ostatním uživatelům stezek, v místech souběhu s turistickou trasou mají pěší přednost!
 6. Na mapě a v terénu jsou označeny traumatologické body pro vozy RZS. Mapy TT má k dispozici Záchranná služba Trutnov. V případě úrazu slouží k lokalizaci a navigaci ke zraněnému.
 7. JÍZDA PO TRUTNOV TRAILS JE NA VLASTNÍ NEBEZPEČÍ!

Naši partneři


Bez pomoci a finančí podpory by to nešlo, děkujeme našim partnerům a podporovatelům:

 • Město Trutnov
 • Královéhradecký kraj
 • Lesy ČR
 • Lesy a parky Trutnov
 • Auto Trutnov
 • KASPER CZ
 • TopRide.eu
 • SR SUNTOUR
 • Mitas
 • Čemba
 • Pila Kužel
 • Aquavit
 • PINGUIN
 • Acepac
 • SaarGummi
 • Isolit-Bravo, spol. s r.o.
 • Šlégr
 • CSI DISTRI, s.r.o.
 • Fiskars
 • Mapy.cz
 • obec Velké Svatoňovice
 • Rychlebské stezky
 • SINGLETRAIL Moravský kras