Bajkové kempy 2023

Dárkové poukazy na bajkové kempy TT - 2023

Dárkové poukazy

Nevíš jaký bajkový kemp je pro tebe vhodný? Máš jiné otázky?

FAQ 

Instruktoři Trutnov Trails

Alžběta Chmelová

"Bětka"

Dušan Mihalečko

"Dušan"

Vladimír Mládek

"Foxík"

Lukáš Petr

"Cicin"

Boris Mašek

"Boris"

Termíny kempů 2023

Připravili jsme si pro Vás velké množství termínů, abyste se nemuseli přizpůsobovat.
Jednotlivé termíny najdete u každého typu kempu v e-shopu.

Kemp trailového ježdění

01. - 02. dubna - Boris
08. - 09. dubna - Lukáš

06. - 07. května - Vláďa
20. - 21. května - Lukáš

03. - 04. června - Lukáš
17. - 18. června - Boris

01. - 02. července - Lukáš
22. - 23. července - Boris

02. - 03. září - Vláďa
16. - 17. září - Boris

07. - 08. října - Lukáš

Objednat na e-shopu

Ladies kemp


06. - 07. května - Bětka
27. - 28. května - Bětka

24. - 25. června - Bětka

05. - 06. srpen - Lukáš

09. - 10. září - LukášObjednat na e-shopu

Kemp trailového ježdění

ZÁKLADNÍ KEMP

pro začátečníky a mírně pokročilé, 8 účastníků, 2 dny

Popis kempu

Základní kemp trailového ježdění rozebírá bezpečné ovládání kola v sekcích modrých a červených trailů, kde si jezdci přímo v terénu natrénují průjezdy mezi překážkami, techniku jízdy klopenkou, pumpování, kreativní čtení terénu a hledání nejlepší stopy.

To vše si bikeři mohou natrénovat při opakovaných jízdách, takže nejen že si probrané techniky potrénují v reálných pasážích trailů, ale také se méně stojí a víc se jezdí.

Co musím umět

Umět ovládat horské kolo, mít zkušenost s jízdou v terénu. Vhodné pro XC jezdce, SPD nejsou problém. Doporučujeme celoodpružené kolo s teleskopickou sedlovkou (lze zapůjčit v půjčovně TT). V případě vlastního kola musí být možné zasunout sedlovku do rámu.

Termíny a více informací viz podrobné instrukce ke kempu

Pokročilý kemp trailového ježdění

pro pokročilé, 8 účastníků, 2 dny

Popis kempu

Pro všechny, kteří se chtějí naučit využívat všechna obtížná (mimo Whistler sekce, ta je součástí kempu Vyšší pilotáž) a zároveň zábavná místa na Trutnov Trails a vytěžit z potenciálu trailu maximum, stejně jako z jakékoliv jiné vyjížďky.

Naučí se v pohodě projíždět i ta nejtěžší místa trailů, sjíždět bez problémů černé traily a nejrůznější překážky i mimo trail. Vyzkouší si průjezdy různých typů zatáček, či sjezdy po skalkách. Jezdci trénují v pasážích Perníkového, Boulder trailu a Trailu Pod Jeskyňkou (bez Whistler sekce)

Termíny a více informací viz podrobné instrukce ke kempu

Ladies kemp

pro začátečnice a mírně pokročilé, 8 účastnic, 2 dny

Popis kempu

Kurz je určen pouze pro ženy, které se v čistě dámském prostředí mohou snáze zbavit strachu z jízdy v terénu. Instruktor bikerky nijak nehecuje, ale klidnou a srozumitelnou formou staví jednotlivé prvky na sebe tak, aby se účastnice mohly svým tempem rozvíjet. V dámském prostředí se bikerky také mnohem rychleji učí díky vzájemné podpoře ostatních děvčat.

Termíny a více informací viz podrobné instrukce ke kempu

Vyšší Dívčí

Ladies pokročilé

pro pokročilé, 8 účastníků, 2 dny

Podrobný popis kempu:

Kurz je určen pouze pro ženy, které se v čistě dámském prostředí mohou rozvíjet pokročilé techniky ovládání kola na trailech. Během dvou dnů si bikerky zkonalí prvky základního Ladies kempu na červených trailech, procvičí si techniky ve vyšších rychlostech a náročnějších, a přesto i tak bezpečných pasážích

Termíny a více informací viz podrobné instrukce ke kempu

Vyšší pilotáž

pro pokročilé, 8 účastníků, 2 dny

Popis kempu

Pro všechny, kteří se chtějí naučit využívat všechna obtížná (včetně Whistler sekce,) a zároveň zábavná místa na Trutnov Trails a vytěžit z potenciálu trailu maximum, stejně jako z jakékoliv jiné vyjížďky. Naučí se v pohodě projíždět i ta nejtěžší místa trailů, sjíždět bez problémů černé traily a nejrůznější překážky i mimo trail. Vyzkouší si průjezdy různých typů zatáček, či sjezdy po skalkách. Jezdci trénují v pasážích Perníkového, Boulder trailu, Ptačí perspektivy a Trailu Pod Jeskyňkou.

Termíny a více informací viz podrobné instrukce ke kempu

Krotitelé trailů I

základní dětský kemp

Milí rodičové,

chcete, aby se Vaše děti nebály na kole v terénu i mimo něj?

My ano, a proto jsme připravili bajkové dětské kempy. Hravou, zábavnou, a hlavně bezpečnou formou si děti osvojí, případně zopakují, základní dovednosti na kole.

Termíny a více informací viz podrobné instrukce ke kempu

Nevíš jaký kemp je pro tebe vhodný?

zde zkusíme odpovědět na časté otázky

Jak poznám, jaký bajkový kurz je pro mě vhodný?

Bereš se za hobbíka, s terénem se spíše seznamuješ či na traily přicházíš z jiných disciplín (např. XC)

 • Chceš rychle zlepšit svou techniku jízdy, zbavit se strachu, postavit se svým výzvám a zklidnit hlavu.


Musím mít celoodpružené kolo?

Kurz v pohodě zvládneš i na kole s pevným rámem a odpruženou přední vidlicí (tzv. hardtail).

 • Nemáš nebo Tvé kolo není vhodné? Můžes si u nás zapůjčit kolo z naší půjčovny, za výhodnější ceny pro účastníky bajkových kempů.

Jak máte zajištěnou bezpečnost výcviku?

Tohle je popis častých otázek. Přidejte o službě víc informací, například, jak vypadá, jaké má výhody, součásti a hodnotu

Kdo jsou naši instruktoři?

Tohle je popis častých otázek. Přidejte o službě víc informací, například, jak vypadá, jaké má výhody, součásti a hodnotu

Jak řešíte rozdílnou technickou a fyzickou výkonnost účastníků kempu?

Tohle je popis častých otázek. Přidejte o službě víc informací, například, jak vypadá, jaké má výhody, součásti a hodnotu

V jakém terénu kroužek probíhá? Podle čeho vybíráte lokality?

Tohle je popis častých otázek. Přidejte o službě víc informací, například, jak vypadá, jaké má výhody, součásti a hodnotu

Podrobné instrukce k bajkovému kempu

(MIMO DĚTSKÝCH KEMPŮ)

Program kempu

(Pro jednodenní kempy platí vždy program pro první den)

Obsah výuky může být přizpůsoben podle výkonnosti skupiny. Dny na sebe navazují, takže dvoudenní účast je žádoucí. Jede se za každého počasí.

Sraz i přesné místo bude upřesněno emailem, týden před zahájením kempu.

Sobota

 • 9:00 - 9:30 začneme na základně nebo parkovišti Trutnov Trails,

 • 12:00 - 12:30 svačino oběd na kopci

 • 16:00 dojezd na základnu Trutnov Trails - možnost teplého jídla a souhrn celého dne.

Neděle

 • 9:15 - 9:30 opět na základně nebo parkovišti Trutnov Trails

 • 12:00 - 12:30 svačino oběd na kopci

 • 16:00 dojezd na základnu Trutnov Trails - možnost teplého jídla a souhrn celého kempu, rozloučení s účastníky kempu, předání certifikátu o absolvování kempu.

Co s sebou na kemp
Kolo

V případě, že chcete přijet na pevném XC kole, které není kompatibilní s trailovým ježděním, nebo si chcete zkusit jízdu na platformách, zvažte, zda nebude lepší si kolo vypůjčit u nás v půjčovně za zvýhodněnou cenu (pro účastníky kempu). Půjčovna – Trutnov Trails 

Celoodpružená kola určená pro traily vám usnadní život a nebudete po trailech drncat, ale budete si je užívat. Navíc pevná kola jezdce hodně hendikepují při výuce na červených trailech v neděli odpoledne a jezdec pak už většinou smutně kouká na ostatní, kteří sjedou to, co jemu jeho pevňák už nedovolí.

Helma a chrániče

Helma je na kempu povinná po celou dobu výuky, chrániče velmi doporučujeme, minimálně kolenní chrániče jsou žádoucí a zabrání nepříjemným zraněním. Pokud helmu ani chrániče nevlastníte, nic se neděje, nově nabízíme půjčení jak helmy tak i chráničů v naší půjčovně, za zvýhodněnou cenu (pro účastníky kempu). Půjčovna – Trutnov Trails 

Pedály

Na dotaz zda pedály SPD, nebo platformy - doporučujeme platformy, ale výběr je na Vás, jak to vyhovuje Vám. Jen prosíme SPDéčkáře, aby si promazali zámky pedálů a neměli je úplně dotažené nakrev, ať můžete případně bezpečně vycvaknout.

Platformářům doporučujeme pro trénink chrániče kolen a holení, člověk pak má větší jistotu při zkoušení nových věcí. Nově je možné si chrániče kolen půjčit u nás v půjčovně, za zvýhodněnou cenu (pro účastníky kempu) Půjčovna – Trutnov Trails  


Jídlo a pití!

Do batohu pak kromě tyčinek přibalte lehký oběd, jíme na kopci s výhledy na Krkonoše, takže si nachystejte něco dobrého a vydatného, co vás ale neuspí před odpolední výukou. Knedlovepřozelo sbalené do amarounů možná nebude to pravé ořechové, ale sendvič se šunkou a sýrem a podobné pochutiny úkol splní. Přecejen trénink vyžaduje energii a je vhodné ji průběžně doplňovat. Na pozdní oběd pojedeme až po tréninku do místní hospůdky Lhotanka, která je společná se základnou Trutnov Trails. Komu tato forma nevyhovuje, určitě si zabalte svačinu větší. Jinak obchod ve Lhotě žádný není, takže zásoby doporučujeme nakoupit ještě ve městě.

A také si s sebou na jednotlivé bloky vezměte minimálně litr a půl pití, spíš doporučuju dva až tři litry pití. Trénink vyžaduje hodně tekutin, tak ať nikomu nedojde voda.

Oblečení

Předpovědi zatím nedá úplně věřit, a tak si do batohu prosím pro jistotu přibalte nepromokavé oblečení pro případ, že by se s předpovědí sekli.

Ubytování

Tipy na ubytování najdete na Ubytování – Trutnov Trails. Doporučujeme ubytování v Lhotě, Petříkovicích, Markoušovicích či v Trutnově (cca 7min autem, nebo 20min na kole po cyklostezce), kola si můžete přes noc uschovat v TrailCentru, takže dojezd do ubytování pro Vás nebude problém, nebo se dá přenocovat na travnatém parkovišti Trutnov Trails u Mrtvého jezera nad Lhotou. https://mapy.cz/s/kecutegema 

 

Cena neobsahuje
 • ubytování

 • jídlo

 • půjčení kola a chráničů

 

Ostatní podmínky
 • Minimální věk účastníka kempu je 15 let (do 18 let je nutné doložit, pro účast na kempu, čestné prohlášení zákonného zástupce), mladším bude účast umožněna pouze po konzultaci a odsouhlasení instruktora.

 • Odstoupení od účasti na kempu – do 14 dnů před termínem - vratka peněz v celkové výši 95% ze zaplacené ceny, 7-14 – vratka 50% ze zaplacené ceny, 7-0 dní 0% ze zaplacené ceny.

 • Covid jistota: GARANTUJEME, že pro případ zrušení kempu z důvodu pandemických nebo zákonných opatření, o své peníze nepřijdete. V takovém případě dostanete voucher na další termíny. 

Podrobné instrukce k dětským kempům

Program kempu

Krotitelé trailu I (Základní dětský kemp)

Jedná se o dvoudenní kemp na trailech v Trutnově.

 • Začátek (v sobotu i v neděli): 9:30 na základně Trutnov Trails

 • Konec (v sobotu i v neděli): cca 16:00 také na základně TT ve Lhotě

 • Během obou dnů bude pro děti zajištěn oběd

 • Kemp je určen pro děti od 8 let

Co s sebou
 • podmínka je seřízené kolo a cyklistická přilba

 • doporučujeme celoprstové rukavice, případně chrániče kolen, které můžeme po domluvě zapůjčit

 • svačinu do batůžku

 • oblečení na převlečení v případě špatného počasí

První den:
 • Sraz na základně Trutnov Trails v 9:30

 • Výuka probíhá na cvičných loukách a na nejlehčích sekcích trailů.

 • Děti se učí základní dovednostiPostojkontrola rychlosti (řazení, brzdění a jeho správné dávkování)čtení terénuzatáčení a jízda v klopenkáchnadhazování předního kolaa další

 • Konec na základně TT cca v 16:00

Druhý den:
 • Sraz na Bohuslavickém parkovišti v 9:30

 • Upevňování dovedností na dalších modrých trailech.

 • Konec na základně TT cca v 16:00

Cena:

Cena dvoudenního kempu je 3100,-Kč a zahrnuje výuku kvalifikovanými instruktory a malou závěrečnou odměnu pro každého.

Ostatní podmínky
 • Minimální věk účastníka kempu je 8 let (do 18 let je nutné doložit, pro účast na kempu, čestné prohlášení zákonného zástupce), mladším bude účast umožněna pouze po konzultaci a odsouhlasení instruktora.

 • Odstoupení od účasti na kempu – do 14 dnů před termínem - vratka peněz v celkové výši 95% ze zaplacené ceny, 7-14 – vratka 50% ze zaplacené ceny, 7-0 dní 0% ze zaplacené ceny.

 • Covid jistota: GARANTUJEME, že pro případ zrušení kempu z důvodu pandemických nebo zákonných opatření, o své peníze nepřijdete. V takovém případě dostanete voucher na další termíny.

 • Obsah výuky může být změněn, přizpůsoben podle výkonnosti skupiny. Dny na sebe navazují, takže dvoudenní účast je žádoucí. Jede se za každého počasí.

Program kempu

KROTITELÉ TRAILU II (pokročilý DĚTSKÝ KEMP)
 • Jedná se o dvoudenní kemp na trailech v Trutnově.

 • Začátek (v sobotu i v neděli): 9:30 na základně Trutnov Trails

 • Konec (v sobotu i v neděli): cca 16:00 také na základně TT ve Lhotě

 • Kemp je určen pro děti od 10 do 15 let

 • Pohybujeme se na modrých a červených trailech

Co s sebou
 • Doporučujeme celoodpružené kolo s teleskopickou sedlovkou, ale postačí i pevné kolo (tzv. hardtail) s možností co nejvíce zasunout sedlovku.

 • celoprstové rukavice

 • požadujeme chrániče kolen (možnost vypůjčení na základně TT)

 • větší svačinu do batůžku

 • oblečení na převlečení v případě špatného počasí

Program
První den:
 • Sraz na základně Trutnov Trails v 9:30

 • Výuka probíhá na cvičných loukách a na lehčích sekcích trailů.

 • Konec na základně TT cca v 16:00

Druhý den:
 • Sraz na základně Trutnov Trails v 9:30

 • Upevňování dovedností na dalších modrých, červených trailech a obtížnějších místech i mimo trail

 • Konec na základně TT cca v 16:00

Cena:

Cena dvoudenního kempu je 3300,-Kč a zahrnuje výuku kvalifikovanými instruktory a malou závěrečnou odměnu pro každého.

Ostatní podmínky
 • Minimální věk účastníka kempu je 10 let (do 18 let je nutné doložit, pro účast na kempu, čestné prohlášení zákonného zástupce), mladším bude účast umožněna pouze po konzultaci a odsouhlasení instruktora.

 • Odstoupení od účasti na kempu – do 14 dnů před termínem - vratka peněz v celkové výši 95% ze zaplacené ceny, 7-14 – vratka 50% ze zaplacené ceny, 7-0 dní 0% ze zaplacené ceny.

 • Covid jistota: GARANTUJEME, že pro případ zrušení kempu z důvodu pandemických nebo zákonných opatření, o své peníze nepřijdete. V takovém případě dostanete voucher na další termíny. 

 • Obsah výuky může být změněn, přizpůsoben podle výkonnosti skupiny. Dny na sebe navazují, takže dvoudenní účast je žádoucí. Jede se za každého počasí.

 •