Bike academy2021-06-01T21:11:35+00:00

Bajkové kempy 2021 a individuální výuka

Termíny na sezónu na 2021 jsou vypsány níže, také si můžete objednávat dárkové poukazy zde – dárkové poukazy

Proč kemp absolvovat zrovna na Trutnov Trails?

Trutnov Trails nabízí terény a překážky pro všechny úrovně ježdění – klopené zatáčky, dropy, technické kamenné sekce, sjezdy skal, wallridy, úzké lávky, ale také nový flow trail z pera kanadského trailbuildera Toma Pro, takže je ideální pro výuku techniky jízdy na horském kole pro všechny úrovně zdatnosti.

Bike resort Trutnov Trails je ale jedinečný hlavně v tom, že se jednotlivé sekce během výuky dají projíždět dokola, takže jezdci si procvičí probírané prvky vícekrát, aniž by se vyčerpávali v dlouhých výjezdech. Namísto umělých překážet se tak jezdci učí v reálných pasážích trailů, kdy instruktoři pro nácvik vybírají bezpečné sekce s možností dopomoci a záchrany.

Individuální přístup

Díky malému počtu lidí na kurzu dostane každý jezdec dostatek prostoru, a to nezávisle na úrovni své výkonnosti tak, aby se mu instruktor mohl věnovat, prohlédnout si jeho styl jízdy a poradit vychytávky pro maximální zlepšení.

Objednávky a kontakt

Poukazy na výuku (i dárkové) si můžete objednávat na našem eshopu, pro další informace nás také můžete kontaktovat na telefonu 770 660 610. 

Termíny kurzů 2021

Dárkové poukazy si můžete objednávat již nyní na našem e-shopuPro další informace nás také můžete kontaktovat na telefonu 770 660 610. 

Ladies

Ladies pokročilé 

  • 1.5. – 2.5. 
  • 5.6. – 6.6.
  • 24.7. – 25.7.
  • 28.8. – 29.8.
  • 25.9. – 26.9.

Dětský kemp

  • 5.6. – 6.6.
  • 17.7. – 18.7.
  • 31.7. – 1.8.
  • 21.8. – 22.8.
  • 11.9. – 12.9.

Instruktoři

Pro sezónu 2021 představujeme tyto instruktory, kteří jsou s TT spjati jako trailbuildeři a vynikající bikeři, takže dokonale znají každý kousek trailů a ukáží, vám jak si je co nejlépe užít.

Vladimír Mládek alias „Foxík“ je bývalý trialista, vynikající biker a skvělý servisman, jenž má kolo výborně v ruce a spoustu zkušeností s prací s lidmi.

Lukáš Petr alias „Cicin“ – vynikající bikový technik a jeden z hlavních trailbuilderů na Trutnov Trails, který se zaměřuje hlavně na technicky správné a pohodové vnímání jízdy na trailech pro radost.

Bětka Chmelová alias „Betty“ – skvělá bajkerka, se zaměřením ladies kempy a dětské kempy.

Dušan Mihalečko, první český instruktor z největšího bikeparku světa v kanadském Whistleru.

Kuba Schierl – je MČR v cyklokrosu a skvělý jezdec, ten nejlíp pomůže hlavně závodně naladěným jezdcům. 

Přemek Tejchman je MČR v enduru a vyučuje vysokorychlostní pojetí jízdy enduro stylu.

Všichni instruktoři jsou vyškolení na bikového instruktora a disponují certifikáty z Univerzity Palackého Olomouc. Ale především jsou to empatičtí kluci, kteří se dokáží snadno naladit na potřeby účastníků kempů a poradit jim díky vlastním zkušenostem. Nové tváře jsme v minulé sezoně prověřili přímo během kempů a můžeme tak zaručit kvalitu výuky na Trutnov Trails.

Individuální výuka

Individuální výuka dle požadavku klienta.

Počet osob soukromé skupiny: maximální kapacita individuální výuky je 6 bajkerů.

Co musím umět:

Základní jízdu na kole. Doporučujeme celoodpružené kolo s teleskopickou sedlovkou (lze zapůjčit v půjčovně TT). V případě vlastního kola musí být možné zasunout sedlovku do rámu

Popis výuky: 

Obsah výuky bude přizpůsoben dle požadavku klienta.

Objednávky a cena:

Cenu Vám zašleme dle Vašich požadavků a počtu lidí ve Vaší skupině. Individuální výuku objednávejte na https://www.trutnovtrails-eshop.cz/poukaz-na-individualni-lekci/ . Info na 770 660 610.

Dětský kemp

Rodičové bajkového potěru,

chcete, aby se Vaše děti nebály kola v terénu i mimo něj? My ano, a proto jsme připravili další bajkový dětský kemp TT.

Podrobnosti dětského bajkového kempu:

Dvoudenní kemp začne v sobotu 9:00 na základně Trutnov Trails a ukončení výuky bude v 16:00. Během dne bude zajištěn pro účastníky oběd v Lhotecké hospodě. Obdobný program bude následovat i v neděli. V neděli po 15:30 bude možné vyzvednout děti na základně TT ve Lhotě.

Kemp je určen pro děti od 8let, podmínkou je seřízené horské kolo a cyklistická přilba, doporučujeme i celoprstové rukavice, případně chrániče kolen a loktů, které můžeme po domluvě zapůjčit.

Program – Výuka bude probíhat v okolí TT, na cvičných loukách a na nejlehčích sekcích trailu. Podle zdatnosti účastníků se postupně přesuneme i na další úseky. Hravou, zábavnou a hlavně bezpečnou formou, si děti osvojí, případně zopakují, základní dovednosti na kole – výchozí pozice, práce s těžištěm, brždění, řazení, jízdu v terénních nerovnostech a boulích, průjezd klopenek i jiných zatáček, jízdu po dřevěných lávkách a když se něco nepovede, budou vědět, jak bezpečně v terénu opustit své kolo.

Cena dvoudenního kempu je 3100,-Kč a zahrnuje výuku kvalifikovanými instruktory, pitný režim a malou závěrečnou odměnu pro každého.

V případě zájmu, kemp zakoupíte na našem eshopu. 

https://www.trutnovtrails-eshop.cz 

Pro více informací využijete email info@trutnovtrails.cz, popřípadě volejte na 770 660 610.

Základní kemp

pro začátečníky a mírně pokročilé, 8 účastníků, 2 dny, cena 3500 Kč

Co musím umět:

Umět ovládat horské kolo, mít zkušenost s jízdou v terénu. Vhodné pro XC jezdce, SPD nejsou problém. Doporučujeme celoodpružené kolo s teleskopickou sedlovkou (lze zapůjčit v půjčovně TT). V případě vlastního kola musí být možné zasunout sedlovku do rámu

Popis kempu

Kemp základní techniky trailového ježdění rozebírá bezpečné ovládání kola v sekcích modrých a červených trailů, kde si jezdci přímo v terénu natrénují průjezdy mezi překážkami, techniku jízdy klopenkou, pumpování, kreativní čtení terénu a hledání nejlepší stopy. To vše si bikeři mohou natrénovat při opakovaných jízdách, takže nejen že si probrané techniky potrénují v reálných pasážích trailů, ale také se méně stojí a víc se jezdí.

Druhý den se trénují plynulé průjezdy technických sekcí a základní technika dropování či výskoku na červeném Perníkovém trailu. Pro zkušenější je možné zařadit i trénink manuálu či jízdy po zadním kole.

Obsah výuky může být přizpůsoben podle výkonnosti skupiny. Dny na sebe navazují, takže dvoudenní účast je žádoucí. Jede se za každého počasí.

Objednávejte zde: https://www.trutnovtrails-eshop.cz/zakladni-kemp/ 

Ladies kemp

pro začátečnice a mírně pokročilé, 8 účastnic, 2 dny, cena 3500 Kč

Co musím umět:

Umět ovládat horské kolo, mít zkušenost s jízdou v terénu. Vhodné pro XC jezdce, SPD nejsou problém. Doporučujeme celoodpružené kolo s teleskopickou sedlovkou (lze zapůjčit v půjčovně TT). V případě vlastního kola musí být možné zasunout sedlovku do rámu

Popis kempu

Kurz je určen pouze pro ženy, které se v čistě dámském prostředí mohou snáze zbavit strachu z jízdy v terénu. Instruktor bikerky nijak nehecuje, ale klidnou a srozumitelnou formou staví jednotlivé prvky na sebe tak, aby se účastnice mohly svým tempem rozvíjet. V dámském prostředí se bikerky také mnohem rychleji učí díky vzájemné podpoře a  ostatních děvčat.

Během dvou dnů se proberou prvky kurzu základní techniky, ovšem v jiném tempu než u smíšených kempů.

Obsah výuky může být přizpůsoben podle výkonnosti skupiny. Dny na sebe navazují, takže dvoudenní účast je žádoucí. Jede se za každého počasí.

Objednávejte zde: https://www.trutnovtrails-eshop.cz/ladies-kemp/

Ladies pokročilé

navazující kurz pro absolventky Ladies kempů a pokročilé jezdkyně, 8 účastnic, 2 dny, cena 3500 Kč

Co musím umět:

Umět dobře ovládat horské kolo, mít zkušenost s jízdou na modrých a červených trailech. Vhodné pro závodní jezdkyně XC, ale doporučujeme platformové pedály s chrániči holení (možno zapůjčit). Celoodpružené kolo s teleskopickou sedlovkou (lze zapůjčit v půjčovně TT). V případě vlastního kola musí být možné zasunout sedlovku do rámu. Není vhodné pro neodpružená kola, přední vidlice nestačí.

Popis kempu

Kurz je určen pouze pro ženy, které se v čistě dámském prostředí mohou rozvíjet pokročilé techniky ovládání kola na trailech. Během dvou dnů si bikerky zkonalí prvky základního Ladies kempu na červených trailech, procvičí si techniky ve vyšších rychlostech a náročnějších, a přesto i tak bezpečných pasážích červených a černých trailů.

Obsah výuky může být přizpůsoben podle výkonnosti skupiny. Dny na sebe navazují, takže dvoudenní účast je žádoucí. Jede se za každého počasí.

Objednávejte zde: https://www.trutnovtrails-eshop.cz/ladies-pokrocile/

Pokročilý

pro pokročilé, 8 účastníků, 2 dny, cena 3500 Kč

Co musím umět:

Výborně ovládat horské kolo na modrých a červených trailech, zvládat techniku menšího dropu, základy bunny hopu. Důrazně doporučujeme platformové pedály s chrániči holení (možno zapůjčit), případně integrální helmu. Celoodpružené kolo s teleskopickou sedlovkou (lze zapůjčit v půjčovně TT) .V případě vlastního kola musí být možné zasunout sedlovku do rámu, vyšší zdvihy alespoň 140 mm

Není vhodné pro neodpružená kola, přední vidlice nestačí

Popis kempu

Pro všechny, kteří se chtějí naučit využívat všechna obtížná (mimo Whistler sekce, ta je součástí kempu Vyšší pilotáž) a zároveň zábavná místa na Trutnov Trails a vytěžit z potenciálu trailu maximum, stejně jako z jakékoliv jiné vyjížďky. Naučí se v pohodě projíždět i ta nejtěžší místa trailů, sjíždět bez problémů černé traily a  nejrůznější překážky i mimo trail. Vyzkouší si průjezdy různých typů zatáček, či sjezdy po skalkách. Jezdci trénují v pasážích Perníkového, Boulder trailu, Ptačí perspektivy a Trailu Pod Jeskyňkou (bez Whistler sekce).

Obsah výuky může být přizpůsoben podle výkonnosti skupiny. Dny na sebe navazují, takže dvoudenní účast je žádoucí. Jede se za každého počasí.

Objednávejte zde: https://www.trutnovtrails-eshop.cz/pokrocily-kemp-2/

Vyšší pilotáž

pro pokročilé, 8 účastníků, 2 dny, cena 3500 Kč

Co musím umět:

Výborně ovládat horské kolo na modrých a červených trailech, zvládat techniku menšího dropu, základy bunny hopu. Důrazně doporučujeme platformové pedály s chrániči holení (možno zapůjčit), případně integrální helmu na Whistler. Celoodpružené kolo s teleskopickou sedlovkou (lze zapůjčit v půjčovně TT) .V případě vlastního kola musí být možné zasunout sedlovku do rámu, vyšší zdvihy alespoň 140 mm

Není vhodné pro neodpružená kola, přední vidlice nestačí

Popis kempu

Nejvyšší metou je zdolání extrémní sekce černého Trailu Pod Jeskyňkou, nazvané Whistler Section. Ta svými dropy, lávkami, wallridy a prudkými skalami připomíná ježdění v Kanadě a vyžaduje velkou technickou zdatnost a odhodlání, a proto je určena pouze účastníkům kurzu vyšší pilotáže. Před zdoláním Whistleru jezdci trénují v bezpečnějších pasážích Perníkového, Boulder trailu a Ptačí perspektivy.

Kromě zdolání vyhlášené Whistler sekce si jezdci také mohou natrénovat průjezd zatáčky po předním kole, zdokonalit se v rychlých průjezdech po zadním kole či ovládání kola v nulové rychlosti v náročném terénu. Třešničkou na dortu pro ty nejzdatnější může být také trénink jízdy vzad.

Obsah výuky může být přizpůsoben podle výkonnosti skupiny. Dny na sebe navazují, takže dvoudenní účast je žádoucí. Jede se za každého počasí.

Objednávejte zde: https://www.trutnovtrails-eshop.cz/vyssi-pilotaz/

Enduro kemp s Přemkem Tejchmanem

pro pokročilé, 8 účastníků, 1 den, cena —- Kč

Co musím umět:

Výborně ovládat horské kolo na modrých a červených trailech, zvládat techniku menšího dropu. Důrazně doporučujeme chrániče holení (možno zapůjčit), případně integrální helmu. Celoodpružené kolo s teleskopickou sedlovkou (lze zapůjčit v půjčovně TT) .V případě vlastního kola musí být možné zasunout sedlovku do rámu, vyšší zdvihy alespoň 140 mm

Není vhodné pro neodpružená kola, přední vidlice nestačí

Popis kempu

Můžete se naučit něco ze závodního světa Přemka Tejchmana.

Obsah výuky může být přizpůsoben podle výkonnosti skupiny. Jede se za každého počasí.

Objednávky a informace

bližší info a objednávky na emailu – tejchman69@seznam.cz.