Kurzy techniky jízdy 2017

Kurzy techniky jízdy na horském kole na Trutnov Trails vede Dušan Mihalečko, první český instruktor z největšího bikeparku světa v kanadském Whistleru. Díky kanadským certifikátům Dušan využívá osvědčené postupy výuky, vypilované za dvacet let existence bikeparku k dokonalosti. Z tohoto know-how tak mohou těžit bikeři v ČR, aniž by museli létat do Kanady.

Po návratu z Kanady Dušan své zkušenosti dvě sezóny předával bikerům na Rychlebských stezkách, kde vypracoval koncept stávající bike školy. Od loňska pokračuje s výukou ve svém domovském Trutnově, kde zároveň buduje i nové sekce trailů.

Proč právě Trutnov Trails
Trutnov Trails nabízí terény a překážky pro všechny úrovně ježdění – klopené zatáčky, dropy, technické kamenné sekce, prudké sjezdy skal, wallridy, úzké lávky, a také samostatný bikepark s lavicemi, posíláky a flow line, takže je ideální pro výuku techniky jízdy na horském kole.
Bike resort Trutnov Trails je jedinečný v tom, že jednotlivé sekce se během výuky dají projíždět dokola v tzv. loopech, takže jezdci si procvičí probírané prvky vícekrát, aniž by se vyčerpávali v dlouhých výjezdech.

Individuální přístup
Díky maximálnímu počtu osmi lidí na kurzu dostane každý jezdec nezávisle na úrovni své výkonnosti dostatek prostoru, aby se mu instruktor mohl věnovat, prohlédnout si jeho styl jízdy a poradit vychytávky pro maximální zlepšení. Dušanovou specializací je precizní ovládání kola díky vnímání pozice těla a kreativního čtení terénu, čímž dosáhneme maximálního splynutí bikera a kola v jeden celek. To vše s důrazem na radost z jízdy bez soupeření a hecování.

„Ta radost, když někomu pomůžeš naučit se vysněný bunnyhop nebo seskočit z dropu, se nedá slovy popsat. Nemám potřebu se s ostatními poměřovat, největší radost mi přináší, když si lidi traily maximálně užívají. A za dva dny se vždycky neuvěřitelně posunou kupředu.“

Dušan Mihalečko
instruktor techniky jízdy na horském kole

Více se o průběhu kempů dozvíte v blogu Mistryně světa Káji Polívkové, která kurz na TT absolvovala:

BLOG DNK: „Každý má svůj Whistler“

Program

Technika MTB

Sobota
Sobotní program začíná v 10 h v nedalekém bikeparku Vlčka, jenž leží přímo v trutnovském lesoparku. Ten má 400 metrů dlouhý hladký flow trail, kde si jezdci natrénují pumpování a průjezd klopenkou, dále zde jsou cvičné lavice pro výuku skoku, prudké, a přitom bezpečné sjezdy či dřevěné dropy.
Po obědě se skupina přesune na modrý Kozí trail, kde si jezdci probrané techniky zažijí v terénu. Klopenky, průjezdy mezi překážkami, pumpování, kreativní čtení terénu a hledání nejlepší stopy. To vše si pak bikeři mohou natrénovat při jízdě na oči na červeném trailu, kde začíná i nedělní program.

Neděle
V neděli se trénují plynulé průjezdy technických sekcí, kamenné klopenky, dropy, ale i výskok, manuál či jízda po zadním kole. Program začíná na červeném Modřínovém trailu, a dále následuje trail Pod Jeskyňkou. Zde si účastníci nejdříve projdou černý trail, kde pak mohou s pomocí instruktora v bezpečném prostředí natrénovat prudké sjezdy.

Ladies
Kurz je určen pouze pro ženy, které se v čistě dámském prostředí mohou lépe zbavit strachu z jízdy v terénu. Instruktor nikoho nehecuje, ale klidnou a srozumitelnou formou staví jednotlivé prvky na sebe tak, aby se účastnice mohly svým tempem rozvíjet. V partě dívek a žen se bikerky také mnohem rychleji učí díky vzájemné podpoře ostatních děvčat, na rozdíl od ježdění s partnerem či kamarády, kteří často mívají přehnané nároky a dívky nutí do věcí, na které se samy ještě necítí.
Kurz během dvou dnů probere všechny prvky kurzu základní techniky, ovšem v jiném tempu než u smíšených kempů.

Vyšší pilotáž
Nejvyšší metou je zdolání extrémní sekce černého trailu Pod Jeskyňkou, nazvané Whistler Section. Ta svými dropy, lávkami, wallridy a prudkými skalami připomíná ježdění v Kanadě a vyžaduje velkou zručnost a odhodlání, a proto je určena pouze účastníkům kurzu vyšší pilotáže. Ti si mimo jiné také mohou natrénovat průjezd zatáčky po předním kole, zdokonalí se v rychlých průjezdech po zadním kole či ovládání kola v nulové rychlosti v náročném terénu. Třešničkou na dortu pro ty nejzdatnější je také trénink jízdy vzad.

Obsah výuky může být přizpůsoben podle výkonnosti skupiny. Dny na sebe budou navazovat, doporučujeme dvoudenní účast.

Jak se přihlásit
Přihlášky na kurzy posílejte na bikeacademy@trutnovtrails.cz a své místo si prosím po potvrzení volného místa pojistěte zasláním zálohy 1000 Kč na číslo účtu 670100-2203790128/6210 u mBank.

V emailu se nám prosím představte – jak dlouho jezdíte, na jakém kole, jaké prvky byste se chtěli naučit a v čem zdokonalit. Přiložte prosím i fotku sebe a svého stroje, ať vás na kempu hned poznáme.

Cena
Cena kurzu za osobu a den je 1111 Kč, za dva dny 1999 Kč.

U jednodenních kurzů vyšší pilotáže 27. 8. a 17. 9. je vzhledem k časové náročnosti počet účastníků omezen na maximálně 5 osob za 2000 Kč za osobu.

Individuální kurzy je možné objednat v pracovní den týdnu, ideálně před vypsaným kurzem. Cena za 1 osobu a den je 2999 Kč, za 2 osoby a den 3999 Kč, maximální počet účastníků jsou 4 osoby za 6999 Kč. Instruktor se však díky menšímu počtu může účastníkům věnovat intenzivněji a objem výuky dvoudenního kurzu projet za jeden den.

Jako odměnu za Váš příspěvek vám v ceně kurzu ozdobíme řídítka ročním páskem TT v hodnotě 400 Kč.

Sraz
Sraz účastníků je v 10.00 h na parkovišti u bikeparku Vlčka.
Z Trutnova odbočíte na Prazšké ulicii u Zubárny K2 směr Úpice. Za serpentýnami je to druhá odbočka vlevo na štěrkový plac vedle oploceného areálu pod červenou skálou s altánem. Bikepark je hned za závorou nad skálou.

Bližší informace o bikeparku Vlčka naleznete na Facebooku.

Pro objednání výuky či další dotazy nás prosím kontaktujte na bikeacademy(zavináč)trutnovtrails.cz.

Termíny

Vypsané kurzy pro rok 2017:

Duben
8.–9. 4. Technika MTB – PLNO
15.–16. 4. Technika MTB – PLNO
22.–23. 4. Vyšší pilotáž
29.–30. 4. Vyšší pilotáž – PLNO

Květen
6.–7. 5. Technika MTB – PLNO
20.–21. 5. Ladies – PLNO
27.- 28. 5. Vyšší pilotáž – PLNO

Červen
3.–4. 6. Vyšší pilotáž – PLNO
17.–18. 6. Technika MTB – PLNO
24.–25. 6. Technika MTB – PLNO

Červenec
1.–2. 7. Technika MTB – PLNO
22.–23. 7. Ladies

Srpen
5.–6. 8. Technika MTB – PLNO
12.–13. 8. Ladies – 1 místo
27. 8. Vyšší pilotáž – 2 místa

Září
17. 9. Vyšší pilotáž
23. – 24. 9. Odpaň Whistler

2017-08-10T07:52:19+00:00