Kurzy techniky jízdy 2018

Kurzy techniky jízdy 2018

Kurzy techniky jízdy na horském kole na Trutnov Trails vede Dušan Mihalečko, první český instruktor z největšího bikeparku světa v kanadském Whistleru. Díky kanadským certifikátům Dušan využívá osvědčené postupy výuky, vypilované za dvacet let existence bikeparku k dokonalosti. Z tohoto know-how tak mohou těžit bikeři v ČR, aniž by museli létat do Kanady.

Po návratu z Kanady Dušan své zkušenosti dvě sezóny předával bikerům na Rychlebských stezkách, kde vypracoval koncept stávající bike školy. Od předloňska pokračuje s výukou ve svém domovském Trutnově, kde zároveň buduje i nové sekce trailů.

Proč právě Trutnov Trails?

Trutnov Trails nabízí terény a překážky pro všechny úrovně ježdění – klopené zatáčky, dropy, technické kamenné sekce, prudké sjezdy skal, wallridy, úzké lávky, ale také nový flow trail z pera kanadského trailbuildera Toma Pro, takže je ideální pro výuku techniky jízdy na horském kole pro všechny úrovně zdatnosti.

Bike resort Trutnov Trails je jedinečný v tom, že jednotlivé sekce se během výuky dají projíždět dokola, takže jezdci si procvičí probírané prvky vícekrát, aniž by se vyčerpávali v dlouhých výjezdech.

Individuální přístup

Díky maximálnímu počtu osmi lidí na kurzu dostane každý jezdec dostatek prostoru, a to nezávisle na úrovni své výkonnosti, aby se mu instruktor mohl věnovat, prohlédnout si jeho styl jízdy a poradit vychytávky pro maximální zlepšení. Dušanovou specializací je precizní ovládání kola díky uvědomění si pozice těla nad strojem a kreativního čtení terénu, čímž dosáhneme maximálního splynutí bikera a kola v jeden celek. To vše s důrazem na radost z jízdy bez soupeření a hecování.

Ta radost, když někomu pomůžeš naučit se vysněný bunnyhop nebo seskočit z dropu, se nedá slovy popsat. Nemám potřebu se s ostatními poměřovat, největší radost mi přináší, když si lidi traily maximálně užívají. A za ty dva dny jsou pokroky skutečně vidět.“

Dušan Mihalečko
instruktor techniky jízdy na horském kole

Více se o průběhu kempů dozvíte v blogu Mistryně světa Káji Polívkové, která kurz na TT vloni absolvovala:

Kurzy

Technika MTB

Základní kurz je určen všem začínajícím a středně pokročilým jezdcům a jezdkyním.

Do hloubky rozebereme bezpečné ovládání kola v nenáročných sekcích Kozího trailu, kde si jezdci přímo v terénu natrénují průjezdy mezi překážkami, techniku jízdy klopenkou, pumpování, kreativní čtení terénu a hledání nejlepší stopy. To vše si bikeři mohou natrénovat při opakovaných jízdách, takže nejen že si jezdci vyložené techniky potrénují v reálných pasážích trailů, ale také se méně stojí a více jezdí.

Druhý den se trénují plynulé průjezdy technických sekcí, základní technika dropování či výskoku. Pro zkušenější je možné zařadit i trénink manuálu či jízdy po zadním kole.

Ladies

Kurz je určen pouze pro ženy, které se v čistě dámském prostředí mohou lépe zbavit strachu z jízdy v terénu. Instruktor dámy nijak nehecuje, ale klidnou a srozumitelnou formou staví jednotlivé prvky na sebe tak, aby se účastnice mohly svým tempem rozvíjet. V dámském prostředí se bikerky také mnohem rychleji učí díky vzájemné podpoře ostatních děvčat.

Kurz během dvou dnů probere prvky kurzu základní techniky, ovšem v jiném tempu než u smíšených kempů.

Vyšší pilotáž

Nejvyšší metou je zdolání extrémní sekce černého trailu Pod Jeskyňkou, nazvané Whistler Section. Ta svými dropy, lávkami, wallridy a prudkými skalami připomíná ježdění v Kanadě a vyžaduje velkou zručnost a odhodlání, a proto je určena pouze účastníkům kurzu vyšší pilotáže. Ti si mimo jiné také mohou natrénovat průjezd zatáčky po předním kole, zdokonalí se v rychlých průjezdech po zadním kole či ovládání kola v nulové rychlosti v náročném terénu. Třešničkou na dortu pro ty nejzdatnější je také trénink jízdy vzad.

Obsah výuky může být přizpůsoben podle výkonnosti skupiny. Dny na sebe navazují, takže dvoudenní účast je žádoucí.

Jak se přihlásit

Přihlášky na kurzy posílejte na bikeacademy(zavinac)trutnovtrails.cz a své místo si prosím po potvrzení volného místa pojistěte zasláním zálohy 1000 Kč na číslo účtu 670100-2203790128/6210 u mBank.

V emailu se nám prosím představte – jak dlouho jezdíte, na jakém kole, jaké prvky byste se chtěli naučit a v čem zdokonalit. Přiložte prosím i fotku sebe a svého stroje, ať se na kempu hned poznáme.

Cena

Cena za dvoudenní kurz na osobu je 1999 Kč. Celých 25% Kč z ceny jde na podporu výstavby a údržby trailů, za což vám ozdobíme řídítka ročním vstupem na Trutnov Trails.

U jednodenních kurzů vyšší pilotáže je vzhledem k časové náročnosti počet účastníků omezen na maximálně 5 osob za 2000 Kč za osobu.

Individuální kurzy je možné objednat v pracovní den týdnu, ideálně před nebo po vypsaném kurzu. Cena za 1 osobu a den je 2999 Kč, za 2 osoby a den 3999 Kč, maximální počet účastníků jsou 4 osoby. Instruktor se však díky menšímu počtu může účastníkům věnovat intenzivněji a objem výuky dvoudenního kurzu projet za jeden den.

Sraz

Sraz účastníků je v sobotu v 10.00 h na parkovišti Pod Sedmidomím (nad Bohuslavicemi). Z Trutnova pokračujete na Bohuslavice, kde za mostem odbočíte doleva směr Velké Svatoňovice. Parkoviště je uprostřed prudkého kopce na odbočce vlevo a je značeno v Mapy.cz jako parkoviště Trutnov Trails.

Pro objednání výuky či další dotazy nás prosím kontaktujte na bikeacademy(zavináč)trutnovtrails.cz.

Termíny kurzů 2018

Duben
7. – 8.4. Technika MTB PLNO
14. – 15. 4. Technika MTB PLNO
21. – 22. .4. Vyšší pilotáž PLNO

Květen
5. – 6. 5. Technika MTB PLNO
12. – 13.5. Technika MTB PLNO
19. – 20.5. Ladies (3 místa)
26. – 27.5. Vyšší pilotáž PLNO

Červen
9. – 10. 6. Technika MTB (4 místa)
16. – 17. 6. Ladies (5 míst)
23. – 24. 6. – Vyšší pilotáž (7 míst)

Červenec
5. – 6. 7. Technika MTB
7. – 8 .7. – Vyšší pilotáž
14. – 15. 7. Ladies

Srpen
4. – 5. 8. Technika
12. 8. Vyšší pilotáž
26. 8. Vyšší pilotáž

Září
1. – 2. 9. Technika MTB
9. 9. Vyšší pilotáž
22. – 23. 9. Technika MTB
29. – 30. 9. Odpaň Whistler

Říjen na přání

2018-03-21T17:24:40+00:00