Bike academy2019-10-22T20:29:23+00:00

Kurzy techniky jízdy 2019

Kurzy techniky jízdy na horském kole na Trutnov Trails vede Dušan Mihalečko, první český instruktor z největšího bikeparku světa v kanadském Whistleru. Díky kanadským certifikátům Dušan využívá osvědčené postupy výuky, vypilované za dvacet let existence bikeparku k dokonalosti. Z tohoto know-how tak mohou těžit bikeři v Trutnově, kde se Dušan podílí i na výstavbě a chodu trailů.

Proč právě Trutnov Trails?

Trutnov Trails nabízí terény a překážky pro všechny úrovně ježdění – klopené zatáčky, dropy, technické kamenné sekce, sjezdy skal, wallridy, úzké lávky, ale také nový flow trail z pera kanadského trailbuildera Toma Pro, takže je ideální pro výuku techniky jízdy na horském kole pro všechny úrovně zdatnosti.

Bike resort Trutnov Trails je jedinečný v tom, že se jednotlivé sekce během výuky dají projíždět dokola, takže jezdci si procvičí probírané prvky vícekrát, aniž by se vyčerpávali v dlouhých výjezdech.

Individuální přístup

Díky malému počtu lidí na kurzu dostane každý jezdec dostatek prostoru, a to nezávisle na úrovni své výkonnosti, aby se mu instruktor mohl věnovat, prohlédnout si jeho styl jízdy a poradit vychytávky pro maximální zlepšení. Dušan se při výuce specializuje na precizní ovládání kola a kreativní čtení terénu. Díky uvědomění si pozice těla nad strojem dosáhne maximálního splynutí bikera a kola v jeden celek. To vše s důrazem na radost z jízdy bez soupeření a hecování.

Termíny kurzů 2019

Kurzy jsou pro letošek u konce.

Děkujeme za důvěru v letošní sezóně a budeme se na vás těšit v té příští.
Termíny kurzů na rok 2020 zde uveřejníme koncem listopadu.

Kurzy

Technika MTB

Základní kurz je určen všem začínajícím a středně pokročilým jezdcům a jezdkyním.

Do hloubky se rozebírá bezpečné ovládání kola v nenáročných sekcích Kozího trailu, kde si jezdci přímo v terénu natrénují průjezdy mezi překážkami, techniku jízdy klopenkou, pumpování, kreativní čtení terénu a hledání nejlepší stopy. To vše si bikeři mohou natrénovat při opakovaných jízdách, takže nejen že si probrané techniky potrénují v reálných pasážích trailů, ale také se méně stojí a víc se jezdí.

Druhý den se trénují plynulé průjezdy technických sekcí , a základní technika dropování či výskoku na červeném Perníkovém trailu. Pro zkušenější je možné zařadit i trénink manuálu či jízdy po zadním kole.

Ladies

Kurz je určen pouze pro ženy, které se v čistě dámském prostředí mohou snáze zbavit strachu z jízdy v terénu. Instruktor bikerky nijak nehecuje, ale klidnou a srozumitelnou formou staví jednotlivé prvky na sebe tak, aby se účastnice mohly svým tempem rozvíjet. V dámském prostředí se bikerky také mnohem rychleji učí díky vzájemné podpoře ostatních děvčat.

Během dvou dnů se proberou prvky kurzu základní techniky, ovšem v jiném tempu než u smíšených kempů.

Vyšší pilotáž

Nejvyšší metou je zdolání extrémní sekce černého trailu Pod Jeskyňkou, nazvané Whistler Section. Ta svými dropy, lávkami, wallridy a prudkými skalami připomíná ježdění v Kanadě a vyžaduje velkou technickou zdatnost a odhodlání, a proto je určena pouze účastníkům kurzu vyšší pilotáže. Před zdoláním Whistleru jezdci trénují v bezpečnějších pasážích Perníkového a Boulder trailu.

Kromě zdolání vyhlášené Whistler sekce si jezdci také mohou natrénovat průjezd zatáčky po předním kole, zdokonalit se v rychlých průjezdech po zadním kole či ovládání kola v nulové rychlosti v náročném terénu. Třešničkou na dortu pro ty nejzdatnější může být také trénink jízdy vzad.

Obsah výuky může být přizpůsoben podle výkonnosti skupiny. Dny na sebe navazují, takže dvoudenní účast je žádoucí. Jede se za každého počasí.

Kemp vyšší pilotáže absolvoval i Trail Hunter

Individuální kurzy

V pracovním týdnu je možné domluvit si individuální kurz, který je určen pro jednotlivce či skupinky. Díky individuálnímu přístupu je možné důkladněji natrénovat probírané techniky a za jeden den se stihne projet prakticky to samé, co během dvoudenních kempů. Náplň kurzu je zcela individuální dle potřeb jezdce a lze dohodnout operativně. Mimo TT je možné se vydat i na trénink na nedaleké tratě nejtěžšího českého maratonu Rallye Sudety či extrémního etapáku MTB Trilogy. Pro více informací nás kontaktujte na mailu dusan.mihalecko (zavináč) seznam.cz

Program a sraz

Sraz na víkendové kempy je v sobotu v 10 ráno a konec je plánován v neděli na 14. – 15. hodinu. Sejdeme se u domu čp. 149 v Markoušovicích, což je vesnice na druhé straně kopce ve směru z Bohuslavic na Velké Svatoňovice. V Markoušovicích také doporučujeme zajistit ubytování (nabídku ubytování najdete zde na stránkách). Doplňující informace s ohledem na počasí  instruktor rozesílá přímo účastníkům v týdnu před akcí. Na kopec si s sebou kromě energie a svačinky přibalte i něco lehkého k obědu, během výuky se jí v přírodě na místech s pěkným výhledem. Na hlavní jídlo zajíždíme po kempech na Trailcentrum do Lhoty.

Pro individuální lekce platí sraz u domu čp. 149 v Markoušovicích v 10 ráno. Pokud byste si však půjčovali kolo z půjčovny TT, je možné domluvit sraz na Trailcentru.

Jak se přihlásit

Přihlášky na kurzy posílejte na dusan.mihalecko (zavináč) seznam.cz.

V emailu se nám prosím představte – jak dlouho jezdíte, na jakém kole, jaké prvky byste se chtěli naučit a v čem zdokonalit. Klidně přiložte i fotku sebe a svého stroje, ať se na kempu hned poznáme. Dušan následně s každým účastníkem komunikuje individuálně a domlouvá detaily účasti a platbu.

Cena

Cena za dvoudenní kurz na osobu je 2950 Kč. V ceně získáte slevu při nákupu bot FiveTen od Elementstore.cz. a komponentů SR Suntour, ODI, Reverse a TSG na www.topride.eu.

Cena individuálních kurzů je 4000 Kč za osobu za jednodenní výuku, 5000 Kč za dvě osoby, a s každým dalším účastníkem se cena za osobu úměrně snižuje.

Kurzy techniky finančně podporují výstavbu a údržbu trailů.

Poukaz

Samozřejmostí je možnost své milé obdarovat poukazem na výuku dle vlastního výběru. Stačí nám poslat jméno obdarovaného na mail dusan.mihalecko (zavináč) seznam.cz, kde dohodneme podrobnosti, a následně obdržíte poukaz vystavený na jméno obdarovaného.

Ten se pak s námi po obdržení poukazu domlouvá na náplni kurzu napřímo.

Odkazy

Více se o průběhu kempů dozvíte v blogu Mistryně světa Káji Polívkové, která kurz na TT absolvovala:

https://www.damynakole.cz/2017/06/blog-dnk-kazdy-ma-svuj-whistler

O kempech na Trutnov Trails si můžete přečíst v článku na serveru Rumová víla:
www.rumovavila.cz/l/bike-camp-v-trutnove-aneb-o-dve-piva-ze-to-nesjedu

A rozhovor s Dušanem o vedení Ladies kempů na stránkách Dámy na kole:

https://www.damynakole.cz/2018/11/dva-na-jedno-tema-holky-na-biku-jake-jsou-ii/