Trutnov-trails-bike-academy2018-10-09T09:57:28+00:00

Kurzy techniky jízdy 2018

Kurzy techniky jízdy na horském kole na Trutnov Trails vede Dušan Mihalečko, první český instruktor z největšího bikeparku světa v kanadském Whistleru. Díky kanadským certifikátům Dušan využívá osvědčené postupy výuky, vypilované za dvacet let existence bikeparku k dokonalosti. Z tohoto know-how tak mohou těžit bikeři v Trutnově, kde se Dušan podílí i na výstavbě a chodu trailů.

Proč právě Trutnov Trails?

Trutnov Trails nabízí terény a překážky pro všechny úrovně ježdění – klopené zatáčky, dropy, technické kamenné sekce, sjezdy skal, wallridy, úzké lávky, ale také nový flow trail z pera kanadského trailbuildera Toma Pro, takže je ideální pro výuku techniky jízdy na horském kole pro všechny úrovně zdatnosti.

Bike resort Trutnov Trails je jedinečný v tom, že se jednotlivé sekce během výuky dají projíždět dokola, takže jezdci si procvičí probírané prvky vícekrát, aniž by se vyčerpávali v dlouhých výjezdech.

Individuální přístup

Díky maximálnímu počtu osmi lidí na kurzu dostane každý jezdec dostatek prostoru, a to nezávisle na úrovni své výkonnosti, aby se mu instruktor mohl věnovat, prohlédnout si jeho styl jízdy a poradit vychytávky pro maximální zlepšení. Dušanovou specializací je precizní ovládání kola díky uvědomění si pozice těla nad strojem a kreativního čtení terénu, čímž dosáhne maximálního splynutí bikera a kola v jeden celek. To vše s důrazem na radost z jízdy bez soupeření a hecování.

Ta radost, když někomu pomůžeš naučit se vysněný bunnyhop nebo seskočit z dropu, se nedá slovy popsat. Největší odměnou je, když si lidi traily maximálně užívají. A za ty dva dny jsou pokroky skutečně vidět.“

Dušan Mihalečko
instruktor techniky jízdy na horském kole

Kurzy

Technika MTB

Základní kurz je určen všem začínajícím a středně pokročilým jezdcům a jezdkyním.

Do hloubky rozebereme bezpečné ovládání kola v nenáročných sekcích Kozího trailu, kde si jezdci přímo v terénu natrénují průjezdy mezi překážkami, techniku jízdy klopenkou, pumpování, kreativní čtení terénu a hledání nejlepší stopy. To vše si bikeři mohou natrénovat při opakovaných jízdách, takže nejen že si jezdci vyložené techniky potrénují v reálných pasážích trailů, ale také se méně stojí a více jezdí.

Druhý den se trénují plynulé průjezdy technických sekcí, základní technika dropování či výskoku. Pro zkušenější je možné zařadit i trénink manuálu či jízdy po zadním kole.

Ladies

Kurz je určen pouze pro ženy, které se v čistě dámském prostředí mohou lépe zbavit strachu z jízdy v terénu. Instruktor dámy nijak nehecuje, ale klidnou a srozumitelnou formou staví jednotlivé prvky na sebe tak, aby se účastnice mohly svým tempem rozvíjet. V dámském prostředí se bikerky také mnohem rychleji učí díky vzájemné podpoře ostatních děvčat.

Kurz během dvou dnů probere prvky kurzu základní techniky, ovšem v jiném tempu než u smíšených kempů.

Více se o průběhu kempů dozvíte v blogu Mistryně světa Káji Polívkové, která kurz na TT vloni absolvovala:

Vyšší pilotáž

Nejvyšší metou je zdolání extrémní sekce černého trailu Pod Jeskyňkou, nazvané Whistler Section. Ta svými dropy, lávkami, wallridy a prudkými skalami připomíná ježdění v Kanadě a vyžaduje velkou zručnost a odhodlání, a proto je určena pouze účastníkům kurzu vyšší pilotáže. Ti si mimo jiné také mohou natrénovat průjezd zatáčky po předním kole, zdokonalí se v rychlých průjezdech po zadním kole či ovládání kola v nulové rychlosti v náročném terénu. Třešničkou na dortu pro ty nejzdatnější je také trénink jízdy vzad.

Obsah výuky může být přizpůsoben podle výkonnosti skupiny. Dny na sebe navazují, takže dvoudenní účast je žádoucí.

Individální kurzy

V pracovním týdnu je možné domluvit si individuální kurz, který je určen pro jednotlivce a skupinky do čtyř osob. Díky individuálnímu přístupu je možné důkladněji natrénovat probírané techniky a za jeden den se stihne projet prakticky to samé, co během dvoudenních kempů. Náplň kurzu je zcela individuální dle potřeb jezdce a lze dohodnout operativně. Mimo TT je možné se vydat i na trénink na nedaleké tratě nejtěžšího českého maratonu Rallye Sudety či extrémního etapáku MTB Trilogy. Pro více informací nás kontaktujte na mailu bikeacademy (zavináč) trutnovtrails.cz

Poukaz

Samozřejmostí je možnost své milé obdarovat poukazem na výuku dle vlastního výběru. Stačí nám poslat jméno obdarovaného a uhradit celou částku na účet bikeacademy, a následně obdržíte poukaz vystavený na jméno obdarovaného. Ten se pak s námi domlouvá na náplni kurzu napřímo.

Jak se přihlásit

Přihlášky na kurzy posílejte na bikeacademy(zavinac)trutnovtrails.cz a své místo si prosím po potvrzení volného místa pojistěte zasláním zálohy 1000 Kč na číslo účtu 670100-2203790128/6210 u mBank. Do poznámky prosíme uveďte datum kurzu a jméno účastníka, pokud se liší od jména majitele účtu.

V emailu se nám prosím představte – jak dlouho jezdíte, na jakém kole, jaké prvky byste se chtěli naučit a v čem zdokonalit. Přiložte prosím i fotku sebe a svého stroje, ať se na kempu hned poznáme.

Cena

Cena za dvoudenní kurz na osobu je 2500 Kč. V ceně získáte slevu při nákupu bot Five Ten od Elementstore.cz a komponentů SR Suntour, ODI a Reverse na www.topride.eu. Bike Academy zároveň finančně podporuje výstavbu a údržbu trailů, takže vám za vaši podporu ozdobíme řídítka speciálním páskami v hodnotě 500 Kč.

U jednodenních kurzů je vzhledem k časové náročnosti počet účastníků omezen na maximálně 5 osob za 2000 Kč za osobu.

Cena individuálních kurzů je 3000 Kč za osobu, za dvě osoby 4000 Kč, s každým dalším účastníkem se cena úměrně snižuje.

Sraz

Sraz účastníků je v sobotu v 10.00 h u Trailcentra ve Lhotě, kde máme rezervována místa na parkovišti nedaleko Lhotecké hospody.

Termíny kurzů 2018

Letošní kurzy jsou úspěšně za námi.
Termíny na 2019 vypíšeme v prosinci,
tak se zastavte.


Rezervovat termín