Tipy na výlet2019-06-11T10:50:14+00:00

Tipy na výlety

  1. Chvaleč – Libná – Zdoňov – Adršpach – Chvaleč

Obtížnost:  červeno černá

Trasa vhodná pro milovníky technické jízdy, přírodní hraniční trail do Libné je opravdovou lahůdkou. Dalším skvělým místem trasy je ruina barokního kostela s úžasnou atmosférou a celou kulisu výletu podtrhuje skalní město na Křížovém vrchu a v Adršpachu.

 

  1. Lhota – Mrtvé jezero – Debrné – Petříkovice – Lhota

Obtížnost:  červeno černá

Počáteční překvapení z industriální krajiny popílkového jezera vystřídá pohled do historie zaniklé sudetské obce. Následují skvělé výhledy na Vraní hory a Krkonoše a závěr okoření skvělý hraniční trail do Petříkovic. Pro návrat do Lhoty je možné využít Bunkr trail.

 

  1. Lhota – Markoušovice – Žaltman – Jestřebí bouda – Lhota

Obtížnost:  modrá

Vyjížďka, kterou můžete spojit s návštěvou hlavních trailů na Čížkových kamenech, vás zavede na méně známy hřeben Jestebích hor. Zde si můžete vychutnat rozhled hned ze 2 rozhleden, přičemž hlavně ta Slavětínská nabízí parádní kruhové panorama od Krkonoš po Jeseníky. Určitě vás nezklame ani občerstvení na vyhlášené Jestřebí boudě a pro návrat je ideální využít znovu Bunkr trail.

 

  1. Trutnov – Sklenářovice – Rýchory – Stachelberg – Libeč – Trutnov

Obtížnost:  červený

Výlet do další zaniklé sudetské obce s náročným výšlapem na nejvýchodnější výspu Krkonoš – Rýchory. Největší atrakcí této vyjížďky je bezesporu návštěva největší dělostřelecké tvrze předválečného opevnění, návrat můžete směřovat liduprázdná Libečská luka, nebo přes skalní výchozy Zámeckého vrchu přímo do Trutnova.

 

  1. Trutnov – Pekelský vrch – Hrádeček – Peklo – Dolce – Trutnov

Obtížnost:  modro červená

Trasa tohoto výletu vás zavede nad menší lyžařský areál Mladé Buky, kde můžete pro zpestření využít bobovou dráhu, dále kolem chalupy Václava Havla k zřícenině hradu Břečtejn a pak technickými sjezdy do rekreačního areálu Peklo. Při návratu se můžete vykoupat a občerstvit v oblíbeném rekreačním areálu a kempu Dolce.

 

  1. Bike park Vlčka

FR a DH ježdění s mnoha skoky a klopenkami kousek od centra Trutnova v oblíbené sportovní lokalitě Paradráhy. Autem je park dostupný po silnici ve směru na Starý Rokytník a Úpici. Bike park je zaměřen na techničtější jízdu s mnoha skoky a klopenkami, a přestože se nachází na relativně malém prostoru, nabídne FR i DH jezdcům mnoho lajn na blbnutí od houpavých začátečnických až po lajny pro zkušené borce.